Giresun Belediye Meclisi’nde Temmuz Ayı Kararları

AnasayfaGündem

Giresun Belediye Meclisi’nde Temmuz Ayı Kararları

Giresun Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında dolmuş ve servis ücretleri ile Gedikkaya'da kurulacak pazar yeri için kararlar aldı.

Paylaş

Giresun Belediye Meclisi, Temmuz ayı ikinci toplantısını Belediye Başkanı Fuat Köse başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek kararlara varıldı.

Dolmuş Ücretleri Artırıldı

Şehir içi dolmuş kooperatiflerinin zam talebi görüşülen mecliste oy çokluğuyla alınan kararla birlikte; şehir içi yolcu taşıma ücretleri sivil 20,00 TL’ye, öğrenci 14,00 TL’ye yükseltildi. Samanlıkkıranı, Kayadibi, Behsat ve Camili dolmuş taşıma ücretleri ise sivil 22,00 TL olarak belirlendi.

Servis Ücretleri Belirlendi

Mecliste, servis ücretleri de belirlendi. Buna göre; şehir merkezine öğrenci taşıma ücretleri ilköğretim okulları için 1300,00 TL, liseler için 1300,00 TL, Bulancak Anadolu Lisesi ile Keşap Anadolu Lisesi için 1550,00 TL, İlköğretim, Kreş ve Anaokuluna giden öğrenciler için yardımcı personellerin ise yukarıda belirtilen ilköğretim tarifesine ek 100 TL olarak uygulanmasına karar verildi.

Gedikkaya’da Perşembe Pazarı Kurulacak

Mecliste, ayrıca Gedikkaya Mahallesi’nde toptancı halinin üst tarafına Perşembe günleri açık pazar kurulmasına da oy birliğiyle karar verildi.

Belediye Meclisi Ağustos Ayında İzinli

Belediye Meclisi’nin Ağustos ayında izinli sayılması ve bir sonraki toplantının 4 Eylül Çarşamba günü yapılması kararlaştırılarak oturum sonlandırıldı.