Yapay zekaya sesinizi satarak oturduğunuz yerden binlerce lira kazanabilirsiniz!

AnasayfaTeknoloji

Yapay zekaya sesinizi satarak oturduğunuz yerden binlerce lira kazanabilirsiniz!

Paylaş

Yapay zeka teknolojisinin gelişmesi, sesinizi satarak para kazanmanızı mümkün kılıyor. Ses sanatçısı olmanıza gerek kalmadan, sesinizi çeşitli platformlarda satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Nasıl yapılır?

Sesinizi satmak için öncelikle belirli platformlara üye olmanız ve sesinizi yüklemeniz gerekiyor. Bu platformlar sesinizi inceler ve belirli kriterlere uygunsa kabul eder. Sesiniz kabul edildikten sonra, reklamlarda, eğitim videolarında, bankacılık işlemlerinde ve sesli yanıt sistemlerinde kullanılabilir.

Ne kadar kazanabilirsiniz?

Sesinizin karakteristiğine göre kazanacağınız para da değişir. Ortalama olarak 500-1000 lira kazanabilirsiniz. Fakat çok dikkat çekici sesler 10 bin lira, 20 bin lira gibi yüksek kazançlar da elde edebilir.

Dikkat edilmesi gerekenler!

Sesinizi satarken dikkatli olmanız gereken bazı noktalar da var. Sesinizin dolandırıcıların eline geçmesi ve sahtekarlık için kullanılması riski her zaman mevcuttur. Bu nedenle, sesinizi yükleyeceğiniz platformu iyi seçmeniz ve sesinizin kullanım haklarını dikkatli bir şekilde okumanız önemlidir.

Sesinizi satabileceğiniz platformlar

  • Sesbankasi: URL Sesbankasi
  • VoiceBunny: URL VoiceBunny
  • Voices: URL Voices
  • Bodalgo: URL Bodalgo
  • Fiverr: URL Fiverr