Sivas’a ambulans helikopter tahsis edildi! Giresun’a da hizmet verecek!

AnasayfaManşet

Sivas’a ambulans helikopter tahsis edildi! Giresun’a da hizmet verecek!

Paylaş

Sivas’a Sağlık Bakanlığı tarafından ambulans helikopter tahsis edildi. Helikopter, Sivas’ın yanı sıra Tokat, Giresun ve Erzincan’a da hizmet verecek.

Sivas, Tokat, Giresun ve Erzincan illerini kapsayacak alanda faaliyet gösterecek olan ambulans helikopter, Sivas’a geldi. Acil durumlarda ve durumu ağır olan hastaların daha hızlı hastaneye getirilmesi amaçlanan ambulans helikopter, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yer alan helikopter pistine indi.

Vali Şimşek: “Can kayıplarının önüne geçecek”

Ambulans helikopteri Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’in yanı sıra Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve il protokolü karşıladı.

Burada konuşan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, ambulans helikopterin Sivas’ın yanı sıra Tokat, Giresun ve Erzincan’a da hizmet vereceğini söyledi. Şimşek, “Coğrafi olarak Türkiye’nin ikinci büyük iliyiz. Acil vakalarda hastalarımızı hastanelerimize yetiştirmekte zorlanıyorduk. İnşallah bu hizmet sayesinde acil vakalarda hastalarımız çok daha hızlı bir şekilde hastanelere yetiştirilecek. Belki de böylece birçok can kaybının önüne geçilmiş olacak” dedi.

Belediye Başkanı Bilgin: “Şehrimize hayırlı uğurlu olsun”

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Ambulans helikopterimiz şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun. Son 20 yılda şehrimizde sağlık alanında önemli yatırımlar oldu. Hastane sayısından yatak kapasitesine, ameliyathanelerden modern özle hastane ayarındaki hastaneleri şehrimize kazandırıyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı gereği insanımıza hizmet edecek her projeyi ilimize kazandırmanın gayreti içerisindeyiz, bunun mücadelesini veriyoruz. Ambulans helikopterimiz artık Sivas ve bölgenin hizmetinde olacak. Kazasız belasız inşallah Sivas’a hizmet edecek. Sağlık Müdürümüzün şahsında tüm ekibine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.