Giresun Belediyesi’nden Engellilere Müjde

AnasayfaGündem

Giresun Belediyesi’nden Engellilere Müjde

Başkan Şenlikoğlu, mayıs ayından itibaren engelli vatandaşlara yönelik önemli bir adım atıyor. Engellilik durumunu sağlık raporu ve engelli kartıyla belgeleyenlere, belediye sosyal tesislerinde yüzde 50, su faturalarında ise ek indirimle birlikte toplamda yüzde 60 indirim sağlanacak.

Paylaş

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, engellilere çok özel müjdeler verdi.

Başkan Şenlikoğlu, mayıs ayından geçerli olmak üzere engeli olduğunu sağlık raporu ve engelli kartıyla belgeleyen vatandaşlara, belediye sosyal tesislerinde yüzde 50, su faturalarında da engelli indirimine ek indirimle birlikte toplamda yüzde 60 indirim uygulanacağını kaydetti.

Başkan Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana güzel şehrimiz Giresun’da tüm engelleri ortadan kaldırabilmek için çok yoğun çaba harcadık. Sonuçta hepimiz birer engelli adayıyız ve her zaman ifade ediyoruz, aşılamayacak engel yoktur.

Burada asıl önemli olan kalplerdeki, zihinlerdeki engelleri ortadan kaldırabilmektir. Engellilerimizin bu hayata
katacakları çok önemli şeylerin olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduk.

Bundan sonrada onların yanlarında olmaya devam edeceğiz. Mayıs ayından itibaren engelli vatandaşlarımıza belediye sosyal tesislerimizde yüzde 50, su faturalarında da toplamda yüzde 60 indirim uygulamasını başlatıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.